Etkinlik Takvimi
28.05.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
BİLMÖK 2017 Selçuk'un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 06.03.2017 12:25:00

 

 

Selçuk Üniversitesi Selçuk Bilişim Topluluğu öğrencileri tarafından organize edilen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK 2017) Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi. Kongrede, gelişen teknoloji ile beraber artan bilişim konusunda uzman olmaya aday bilgisayar mühendisleri bir araya geldi.

 

 

Rixos Otel’de gerçekleştirilen programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, Kurumsal İletişim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şimşek, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayrettin Hayrullah Sofuoğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

DOÇ. DR. TEZEL, “GELECEĞİN YAZILIM UZMANI DEĞİL AYNI ZAMANDA GELECEĞİ YAZAN MÜHENDİSLERİ OLACAKSINIZ”

Konferansın açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Gülay Tezel,  “Her yıl farklı bir üniversite de geleneksel hale gelen Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresi olma özelliğini taşıyan ‘BİLMÖK 2017’  bu yıl Selçuk Üniversitesi olarak ikinci kez ev sahipliliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği olarak gelişen ve üreten dünyada yenilikçi fikirlerin araştırma ve araştırmacı gençlerle birlikte olmak bizleri motive etmektedir. Bu kongreler de fikir üreten ve bu fikirlerini paylaşabilen sorunlara çözüm önerileri sunabilen bilim insanları bir arada bulunması bizi heyecanlandırıyor.13 yıldır yapılan BİLMÖK kongresi tamamladığında mesleğine farklı bir gözle bakabilen sadece geleceğin yazılım uzmanı değil aynı zamanda geleceği yazan mühendisleri olacaksınız ” dedi.

 

 

         REKTÖR ŞAHİN, ”BU COĞRAFYANIN SAHİBİ VE HÂKİMİYİZ”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “13 yıldır bu kongrenin sürdürüyor olması büyük bir başarıdır. Ülkemiz kritik süreçten geçiyor. Ecdadımız bu coğrafyada bir medeniyet teshil etmiştir. Bizler güçlü ve birlik olduğumuz sürece bu coğrafyanın sahibi ve hâkimiyiz. Geçmişte ecdadımızın ortaya koyduğu medeniyetlerin bir benzerini her zaman ortaya koyabiliriz. Bir şeyi istiyorsan bir iyiliği istiyorsan mutlaka bedelini ödemelisin. Eğer gülü koklamak istiyorsan, dikenlerin arasından geçip bahçıvanı ikna edip o gülü alıp koklamalısın. Siz eğer başarılı bilgisayar mühendisleri olacaksanız mesleğinizde en iyiler olacaksınız. Bu ülkeye hizmet edecekseniz bunun karşılığını bedelini ödemeniz lazım. Maddi olarak ödenecek bedel değil. Bilgisayar Mühendisleri olarak geleceği yazan, yazılım donamın da ve iletişimde ülkemizi lider ülke yaptığımız zaman bu bedeli ödemiş oluruz. Devletimiz yeterince eğitime büyük imkânlar sağlamaktadır. Sizden ricamız işinize yoğunlaşmanız birlikte çalışma kültürünü geliştirmemiz ve bir araya gelebilmeyi sağlamanızdır. Çağımız bilgi ve iletişimin öne çıktığı alandır. Kendinizi yetiştirerek alanında aranan genç mühendisler olabilirsiniz ”diye konuştu.

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk