Etkinlik Takvimi
28.05.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'un Gönüllü Öğrencilerinden Ayvacıka Manevi Destek
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 06.03.2017 14:23:00

 

 

Selçuk Üniversitesi öğrenci topluluklarından oluşan gönüllü öğrenciler grubu Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde son zamanlarda yaşanan depremde madur olan yöre halkına yardım etmek için konteyner kentlerin kurulduğu bölgeye ziyarette bulunuldu. Gönüllü öğrenciler çeşitli etkinliklerle hem halka hem de öğrencilere manevi destek verdi.

 

 

   GÖNÜLLÜ TOPLULUKLAR MANEVİ DESTEKTE BULUNDU

Selçuk Üniversitesi Büyülü Alem Tiyatro Topluluğu, Uluslar arası İlişkiler Akademisi (ULAK) Öğrenci Topluluğu, Genç Tıbbiyeliler Öğrenci Topluluğu, Osmanlı Türkçesi Topluluğu, Etkileşim ve Uzlaşım Topluluğu, Yedi Meşale Kültür Sanat ve Bilim Topluluğu ve Savunma ve Havacılık Topluluğu öğrencilerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik gönüllü öğrenci çeşitli etkinliklerle yöre halkına manevi destek oldular.

 

 

Tiyatro oyunu, ilkokul öğrencileri ile sokak oyunları. Çadır kentte Osmanlı Türkçesi eğitimi, lise son sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık eğitimi konusunda bilgilendirme, temel sağlık eğitimi ve şiir dinletileriyle depremin yarattığı kötü izlenimleri silmeye çalıştılar.

 

 

     EHLİZ, “ÇOK MUTLU OLDULAR”

ULAK Öğrenci Topluluğu Başkanı Mehmet Alp Ehliz, “Türkiye’de Çanakkale’ye manevi destek için giden ikinci topluluğuz. Daha önce Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrencileri ziyaret etmiş. Konya’dan geldiğimizi öğrendiklerinde hem şaşırdılar hem de çok mutlu oldular. Hem bize hem de Rektörümüze teşekkürlerini ilettiler. Bölgede zaten AFAD ve Kızılay barınma, gıda gibi tüm ihtiyaçları karşılıyor. Biz sadece manevi açıdan destek vermeye gittik. Yüzlerini bir parça dahi olsa güldürmek istedik. Arkadaşlarımızın açık havada sahnelediği ‘Şöhrettin’ adlı tiyatro gösterisini yediden yetmişe birçok kişi izledi. Hem çok eğlendiler hem de bir parça da olsa moral buldular. Aynı zamanda da götürdüğümüz Konya şekerlerini ve çeşitli tatlılar ikram ettik ” dedi.   

 

 

 

 

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk